Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej

Dotychczas nieopublikowane

Rezultaty

Już po raz siódmy w Rawiczu gościliśmy zawodników, którzy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Tym razem w zawodach na hali sportowej gościnnego I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięło udział 180 zawodników z 30 klubów z całego kraju, a wśród nich  Wicemistrzyni Olimpijska i Mistrzyni Świata Sylwia Bogacka, która po raz kolejny przyjechała do Rawicza, by uczestniczyć w naszych zawodach. Młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz seniorzy rywalizowali w konkurencjach open pistoletu i karabinu pneumatycznego o Mistrza Wielkopolski na rok 2022.

W konkurencji karabinu młodzików złoty medal zdobyła Natalia Pawlaczyk L.B.K. Luboń, srebrny Aleksandra Hoffman GRUNWALD Poznań, brązowy Aleksandra Łukasiewicz AGAT Złotoryja. W konkurencji karabinu juniorów młodszych złoty medal przypadł Dominice Skarupskiej z GWARDII Zielona Góra, srebrny Nikoli Zaborowicz GRUNWALD Poznań, brązowy Kornelii Pałasik GWARDIA Zielona Góra. W konkurencji karabinu juniorów złoty medal wywalczyła Agata Morgiel GWARDIA Zielona Góra, srebrny Radosław Mróz AGAT Złotoryja, brązowy Gabriela Świerczyńska GRUNWALD Poznań. W konkurencji karabinu seniorów złoty medal zdobyła Karolina Pawlak GWARDIA Zielona Góra, srebrny medal Sylwia Bogacka GWARDIA Zielona Góra, brązowy Rafał Ratajczak GWARDIA Zielona Góra.
   W konkurencji pistoletu młodzików złoty medal wywalczył Dorian Krzysztoń GWARDIA Zielona Góra, srebrny Nadia Bałachowska DWÓR GRUNWALDZKI Poznań, brązowy Bartosz Ejsmont GWARDIA Zielona Góra. W konkurencji pistoletu juniorów młodszych złoty medal wywalczył Piotr Bujewicz GWARDIA Zielona Góra, srebrny medal Maksymilian Witczak DWÓR GRUNWALDZKI Poznań, brązowy Mikołaj Zarzycki SKORPION Polkowice. W konkurencji pistoletu juniorów złoty medal zdobył Hubert Kaczmarek GWARDIA Zielona Góra, srebrny Barbara Macur GWARDIA Zielona Góra, brązowy Stanisław Kozłowski DWÓR GRUNWALDZKI Poznań. W konkurencji pistoletu seniorów złoty medal wywalczył Jacek Wójcisz ZAWISZA Bydgoszcz, srebrny Piotr Kaczmarkiewicz AMATOR Wrocław, brązowy Maciej Korcz GWARDIA Zielona Góra.
     Do Finału konkurencji karabinowej kwalifikowało się 4 juniorów młodszych, 3 juniorów i 3 seniorów. Do Finału konkurencji pistoletowej 3 juniorów młodszych, 3 juniorów oraz 4 seniorów. W Finale konkurencji karabinowej i pistoletowej całe podium zajęli zawodnicy z GWARDII Zielona Góra. W Finale konkurencji karabinowej zwyciężyła Dominika Skarupska, drugie miejsce zajęła Agata Morgiel, trzecie Rafał Ratajczak. W Finale konkurencji pistoletowej zwyciężył Maciej Korcz, drugie miejsce zajął Piotr Bujewicz, trzecie Hubert Kaczmarek.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również w tych zawodach zawodnicy BOCK Rawicz. Najwyżej sklasyfikowana została nasza juniorka Justyna Kaczmarek, która w konkurencji karabinu pneumatycznego zajęła doskonałe 6 miejsce (do finału zabrakło tylko 3 punktów!). W konkurencji karabin pneumatyczny seniorów 8 miejsce zajął Jakub Zaremba. W konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów młodszych 12 miejsce zajął Franciszek Wroński. W konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów 8 miejsce zajął Mateusz Rutkowski, 13 Julia Alcer, 24 Zuzanna Winna. W konkurencji pistoletu pneumatycznego seniorów 29 miejsce zajął Tomasz Pawelczyk. GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!!!!!