7 Grudzień 2022    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Szkolenie BOCK Junior

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2022

No events found.

Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej

b_300_184_16777215_0_0_images_2016_16-03-12-Mistrzostwa_Wielkopolski_16-03-12-MW-glowne_2016-03-12-MW-glowne.jpgKolejne Mistrzostwa Wielkopolski niestety już poza nami. W dniu 12.03.2016 r., w sali sportowej Gimnazjum w Rawiczu rywalizowało ze sobą 155 zawodników z 11 klubów naszego województwa oraz GWARDII Zielona Góra, ŚLĄSKA Wrocław i AGATU Złotoryja. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych, tj. młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów. W kategorii młodzików, w konkurencji pistoletu pneumatycznego Mistrzem Wielkopolski został Miłosz Wachowiak LESNA Leszno (270 pkt.), a w konkurencji karabinu pneumatycznego Jakub Kruk GWARDIA ZIELONA GÓRA (292 pkt.).

W kategorii juniorów młodszych, w konkurencji pistoletu pneumatycznego zwyciężył Jakub Rabczuk GWARDIA Zielona Góra (379 pkt.), a w konkurencji karabinu Julia Ziółkowska ŚLĄSK Wrocław (400,0 pkt.). W kategorii juniorów, konkurencję pistoletu pneumatycznego wygrał Jakub Sakowski GWARDIA Zielona Góra (380 pkt.), a karabinu pneumatycznego Natalia Kochańska ŚLĄSK Wrocław (412,7 pkt.). W kategorii seniorów, w konkurencji pistoletu pneumatycznego zwyciężyła Natalia Król ŚLĄSK Wrocław (384 pkt.), a karabinu pneumatycznego była zawodniczka naszego klubu, a obecnie ŚLĄSK Wrocław Barbara Owczarz (408,4 pkt.). Najwięcej emocji dla zawodników oraz publiczności dostarczył finał w konkurencji karabinu oraz pistoletu pneumatycznego, do którego awansowało po 3 najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii wiekowych (poza młodzikami) oraz losowo wybrany zawodnik spośród wszystkich startujących w zawodach. Finał pistoletu pneumatycznego i główną nagrodę zawodów wygrał Marek Ujazdowski GWARDIA Zielona Góra, a karabinu pneumatycznego Barbara Owczarz ŚLĄSK Wrocław. Z naszego klubu udział w zawodach wzięło 9 zawodników, z których najlepiej zaprezentował się junior młodszy Jędrzej Ratajczak, który zajął bardzo dobre 10 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego (344 pkt.).