So, 3. grudzień 2022, 09:00 h - N, 4. grudzień 2022
    Rawicz
    Wielkopolskie
    Ksp/Kdw, Psp, K-M, Kcz, Pcz, Strzelba, WZSS

BOCK Rawicz Mistrzem Polski!

b_300_400_16777215_0_0_images_2019_2019-06-13-MPJ_rzutki_2019-06-13-MPJ-glowne_2019-06-13_MPJ_glowne.jpgNa strzelnicy CWZS "Zawisza" w Bydgoszczy przy upalnej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w dyscyplinie strzelba gładkolufowa. W trakcie rozgrywania zawodów w kategorii juniorów, wyśmienitą formę potwierdzili zawodnicy BOCK Rawicz. W konkurencji drużynowej Trap 125 zajęli pierwsze miejsce i zdobyli tytuł Mistrza Polski z wynikiem 301 pkt., drugie miejsce SLĄSK Wrocław z wynikiem 293 pkt. i trzecie miejsce ZAWISZA Bydgoszcz z wynikiem 259 pkt. W konkurencji indywidualnej Krzysztof Buniowski wynikiem 103 finał 34 zajął 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Polski natomiast Kacper Baksalary z wynikiem 105 finał 22 zajął czwarte miejsce, a Jakub Błażutycz z wynikiem 93 zajął 9 miejsce.

Konkurencję wygrał  Remigiusz Charkiewicz wynikiem 112 finał 40 z klubu ŚLĄSK Wrocław. W konkurencji Skeet 125 indywidualnie Krzysztof Buniowski wynikiem 107 finał 48 ponownie zajął drugie miejsce i zdobył tytuł Wicemistrza Polski natomiast Kacper Baksalary z wynikiem 114 finał 38 zajął trzecie miejsce i brązowy medal a Jakub Błażutycz wynikiem 76 zajął 8 miejsce. Konkurencje zwyciężył Wiktor Kwieciński wynikiem 109 finał 49 z Zawiszy Bydgoszcz. Ponadto klub BOCK wygrał klasyfikację klubowa, drugie miejsce zajęła ZWISZA Bydgoszcz, trzecie Śląsk Wrocław, czwarte DIANA Poznań, piąte LIGIA Warszawa, szóste GRUNWALD Poznań, a siódme BURSZTYN Kalisz. W klasyfikacji województw pierwsze miejsce Wielkopolska, drugie Kujawsko Pomorskie, trzecie Dolnośląskie, czwarte Mazowieckie. W kategorii młodzieżowca w konkurencji Skeet, swoją dominację pokazali zawodnicy CWZS Zawisza Klub Strzelecki, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium tej konkurencji. Wygrał Rafał Szczotka 105 finał 47, przed Kamilem Suchomskim 86 finał 43 i Bartłomiejem Sewerynem 86 finał 35. Barw naszego województwa w tej konkurencji broniło dwóch zawodników: Jakub Lisiak z Diana - MKS Poznań, który awansował do finału, gdzie zajął szóste miejsce z wynikiem 73 finał 9 oraz Jędrzej Szymkowiak również z Diana - MKS Poznań, który został sklasyfikowany na 8 miejscu 60. W ogólnej klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Diana - MKS Poznań zajęła 2 miejsce, zdobywając 58 pkt. Nasz klub wyprzedzili gospodarze CWZS Zawisza Klub Strzelecki ze 103 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowano WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka - 37 pkt. W Imprezie wziął jeszcze udział Klub Strzelecki "Expert" LOK Jaworzno, który z 14 pkt został sklasyfikowany na 4 miejscu. Klasyfikacja województw stanowiła odzwierciedlenie klasyfikacji klubowej: Kujawska - Pomorskie, Wielkopolskie, Dolnośląskie i Śląskie. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!